© 2018 Ekokancelaria
All right reserved

Blog

10 lipca 2018
« Blog

Kierujesz się wyłącznie ceną przy wyborze ubezpieczyciela OC komunikacyjnego ? To błąd!!!!

Niejedna osoba zawiera ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu  tylko dlatego, że istnieje taki obowiązek, a pieniądze wydatkowane na ten cel uważa za zmarnowane. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kierowca czy to wskutek wieloletniej praktyki czy też wskutek własnego przeświadczenia jeszcze nie popartego praktyką jest przekonany,  że jemu wpadek się nie zdarzy.

A wypadki się zdarzają…….

Jednak nawet wówczas, gdy ubezpieczający zdaje sobie sprawę z tego, że wypadek może przytrafić się właśnie jemu, bo posiadane umiejętności kierowania, refleks i spostrzegawczość mogą go zawieść dokonując zakupu ubezpieczenia myśli przede wszystkim o wydatkowanych pieniądzach a nie o tym, co tak naprawdę ubezpiecza. Dlatego wybierając ubezpieczyciela kieruje się wyłącznie ceną ubezpieczenia, nie zastanawiając się nad tym jaki to ubezpieczyciel i jak wycenia szkody A tak naprawdę ubezpiecza swój potencjalny dług wobec innych ludzi – uczestników ruchu. Takim uczestnikiem ruchu może okazać się ktoś obcy, ale także ktoś bliski, nawet bardzo bliski- jak własne dziecko lub współmałżonek- którzy jako współpasażerowie sprawcy mogą doznać szkody osobowej.

I wówczas okazuje się, że ten ubezpieczyciel, który pozwolił nam zaoszczędzić pieniądze w trakcie zawierania ubezpieczenia jest nieskory do wypłaty np. odszkodowania za krzywdę naszemu dziecku i takiej wypłaty nie tyle odmawia, co zaniża jej wysokość.